Czego potrzebujesz, żeby twoje Juwenalia były udane?

Tańce, śpiewy, wódeczka, melanż, znajomi i niezliczone ilości pozytywnej energii, która bije na całe miasto. Te kilka prostych słów, idealnie oddają istotę największej imprezy studenckiej, która nie równa się z niczym innym. Jest czasem wyjątkowej jedności młodych ludzi, którzy na kilka dni, zapominają o codzienności studenckiej. 

To właśnie dzisiaj jest ten wyjątkowy dzień. Dzień, który dla tysięcy studentów w całej Polsce rozpoczyna jedyny w swoim rodzaju, szalony okres wspaniałej zabawy i niezapomnianych wrażeń, pozostających dla większości z nich, w pamięci do końca życia. W większości polskich miast, rozpoczynają się bowiem Juwenalia. Największa impreza studencka, podczas której nie ma miejsca na naukę, wkuwanie do pierwszych egzaminów, albo załatwiania spraw w dziekanacie. Na to przyjdzie jeszcze czas. Dzisiaj, liczy się tylko impreza! Wszystko inne idzie w zapomnienie…

Zatem, tak na szybko – co powinieneś/aś zrobić, żeby przeżyć ten czas, tak jak przystało na prawdziwego studenta, a nie być narzekającą pierdołą, której wszystko nie pasuje?

Przestań szukać wymówek

To po pierwsze. Przestań narzekać na złą pogodę, zespoły („bo ty ich nie słuchasz”), na brak znajomych, albo inne tego typu sprawy. Nie wymyślaj, że masz inne plany, choć dobrze wiesz, że i tak nic konkretnego robił nie będziesz. Nie jedź do domu – do mamy, bo tak robisz co tydzień. Ten jeden weekend w roku, możesz poświęcić dla siebie. Należy ci się! Po to, żeby się oderwać, odstresować, a przy tym przeżyć niezapomnianą przygodę i poznać fantastycznych ludzi.


Idź do sklepu. Zadbaj o alkohol i coś do przegryzienia

Tak. Dobrze przeczytałeś. I nie namawiam cię tutaj do tego, żebyś od razu narąbał się jak świnia, chociaż czasami i tak trzeba. Po prostu, zadbaj o to, abyś – gdy wpadną do ciebie kumple i kumpele – miał ich czym poczęstować. Trzeba należycie przygotować się, przed pójściem na główną część imprezy. Dlatego te produkty warto, abyś miał w swojej lodówce.


Kup też gumki!

Tak na wszelki wypadek…


Przerwa na reklamę: Podobają ci się moje teksty? Chcesz więcej? Udostępnij ten wpis i polajkuj mój fanpage. Dzięki temu dodasz mi mega dużo motywacji do dalszej pracy.


Zorganizuj „Before party” w swoim mieszkaniu/akademiku

Nie ma nic lepszego, niż domówka przed pójściem na Juwenalia. Ogarnij mieszkanie, wyciągnij z piwnicy zakurzonego grilla i wspólnie zorganizujcie porządną imprezę, podczas której przygotujecie się na wieczór. Tylko pamiętajcie, żeby nie przesadzić z wódą, bo wtedy nigdzie nie pójdziecie…


Znajdźcie dla siebie odpowiednie stroje i koniecznie idźcie na pochód juwenaliowy

Nie ma, że się wam nie chce. Nie ma, że nie macie pomysłu. Ze swojego doświadczenia, powiem ci, że pochód juwenaliowy wspominam jako jedno z najfajniejszych rzeczy, podczas całej imprezy. Ludzie poprzebierani za różnorodne postacie – rzeczy, zwierzęta, a nawet za emocje lub uzależnienia. Serio, kiedyś spotkaliśmy na pochodzie trzech typków, którzy przebrali się za nałogi. Jeden był w stroju flaszki wódki, drugi papierosa, a trzeci miał na sobie kondoma, który symbolizował uzależnienie od seksu. Pomysł zarąbisty i wykonanie równie genialne. Wy też przemyślcie sprawę i przebierzcie się za coś czadowego. Nie zapomnijcie o aparacie, żeby uwiecznić te chwile. Będzie co wspominać w przyszłości.


Zachowajcie kulturę

I na koniec. Starajcie się zachować jak ludzie dorośli, którzy pomimo spożywania dużych ilości alkoholu i przypływu emocji, są w stanie gdzieś w tym wszystkim zachować zdrowy rozsądek i kulturę. Zazwyczaj studenci potrafią się zachować, ale znajdą się czasami barany, którzy za dużo wypiją i szukają zaczepek, albo starają się w każdy możliwy sposób zwrócić na siebie uwagę innych. Nie warto, tacy zazwyczaj źle kończą i wychodzą na buraków.

Pamiętajcie, Juwenalia są tylko raz w roku. Dobrze wykorzystajcie ten tydzień!

Życzę wam wszystkim i sobie, udanej zabawy.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s